KONST / Litografier / Färglitografi 12691396
nr 1269 1396
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Signerad, EA-upplaga, ansikte. Motivet: 46x58 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 19:17:41
1.500 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström